Рішення орендодавців державного майна щодо договорів оренди стають публічними

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок ►►►

Фонд держмайна України і його регіональні відділення розпочали розкривати інформацію про договори оренди, щодо яких орендодавці прийняли рішення про їх продовження без аукціону та про договори, щодо яких орендодавці прийняли рішення про збільшення строків оренди у зв’язку із приведенням цих строків у відповідність з чинним законодавством.

Рішення орендодавців державного майна щодо договорів оренди стають публічними

Уніфікований формат прийняття таких рішень та порядок розкриття інформації про ці договори були затверджені Регламентом щодо продовження договорів оренди державного майна без аукціону та приведення у відповідність до законодавства строку дії договору оренди державного майна.

Фонд ініціював розкриття інформації про вказані типи договорів з метою посилити публічний контроль обґрунтованості можливості продовження їх на новий строк без аукціонів та збільшення строків оренди.

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» чинний договір оренди державного майна може бути продовжений на новий строк без проведення аукціону у випадках, коли:

  • його продовжують вперше, за умови, що строк оренди за ним становить 5 років або менше;
  • цей договір продовжується не вперше, однак був укладений без проведення аукціону з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, релігійними організаціями, Пенсійним фондом України, дипломатичними представництвами;
  • його продовжують не вперше, однак був укладений з підприємствами, установами, організаціями, що надають соціально важливі послуги населенню, перелік яких визначає Уряд.

Також, законом про оренду передбачена можливість збільшення строків чинного договору оренди до 5 років, якщо цей договір:

  • був укладений на строк, що становить менше 5 років;
  • раніше не продовжувався;
  • право власності на об’єкт оренди зареєстровано у державному реєстрі речових прав.

Ознайомитись з реєстром рішень орендодавців про продовження чинних договорів оренди без аукціону та реєстром рішень орендодавців про збільшення строку договорів ви можна на сайті Фонду державного майна.

Із офіційного вебсайту Фонду держмайна України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
524259

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65123

Звіт із праці за формою № 1-ПВ: бланки, інструкція та строки подання

Форма № 1-ПВ — одна з обов’язкових форм державної статистичної звітності. У статті ви знайдете актуальні бланки звітів (звіт з праці місячний та звіт з праці квартальний), інструкцію щодо заповнення, приклади та терміни подання звіту з праці у 2025 році.
96034

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
188744

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22433

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді