Уряд збільшив зарплату фахівцям із кібербезпеки та кіберзахисту

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

09.05.2018 набрав чинності Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 05.10.2017 № 2163-VIII.

Цей Закон визначає:

  • правові та організаційні засади забезпечення захисту національних інтересів України в кіберпросторі;
  • основні цілі, напрями та принципи держполітики у сфері кібербезпеки;
  • повноваження держорганів, підприємств, установ, організацій, осіб і громадян у цій сфері;
  • основні принципи координації їх діяльності щодо забезпечення кібербезпеки.

Уряд постановою «Деякі питання оплати праці окремих категорій працівників» від 21.02.2018 № 336 (далі — Постанова № 336) передбачив виплату надбавки за особливий характер роботи в розмірі до 50% посадового окладу працівникам, які забезпечують кібербезпеку і кіберзахист (крім держслужбовців), а саме:

  • Служби Безпеки;
  • Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів;
  • Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Крім того, постановою КМУ «Деякі питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців» від 21.02.2018 № 337 (далі — Постанова № 337) військовослужбовцям вказаних держорганів, які працюють у сфері кібербезпеки й кіберзахисту, щомісяця виплачуватимуть винагороду в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Міноборони, МВС, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Адміністрація Держспецзв’язку визначають граничні розміри, порядок та умови призначення таких стимулюючих виплат. Виплати необхідно здійснювати в межах затверджених асигнувань на зарплату (грошове забезпечення).

11.05.2018 Постанови № 336 та № 337 набрали чинності, так як опубліковані в газеті «Урядовий кур’єр» від 11.05.2018 № 88.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215649

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403424

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167917

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді