Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував низку рішень Уряду, які стануть поштовхом розвитку дитинства.
Так, Уряд вводить традицію забезпечувати новонароджених спеціальним бебі-боксом, який міститиме речі, потрібні для перших тижнів життя немовляти.
«Кожна дитина отримає від держави бебі-бокс, зібраний з любов’ю, аби на перших етапах життя у мами було все, щоб доглядати дитину. Це традиція, яку ми запроваджуємо для підтримки народжуваності. Сотні тисяч родин отримають таку додаткову цільову підтримку», — сказав Прем’єр-міністр.
Окрім того, за рішенням Уряду та за підтримки місцевих органів влади в Україні з 1 січня 2019 року вводять поняття найму «муніципальної няні». Оплату її послуг частково компенсуватимуть з бюджету.
«Приймаємо рішення спільно з органами місцевого самоврядування, вводимо поняття «муніципальна няня»» — з 1 січня. Коли наймаєте няню, держава компенсуватиме щомісяця витрати в зарплаті, аби дитина була доглянута», — прокоментував Володимир Гройсман.
За інформацією з Урядового порталу
Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Оновлене й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
❗️Подання електронної декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ. Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану, яка її форма з 11 жовтня 2024 року та які штрафи передбачено – у нашій консультації.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.