Карантинне звільнення від орендної плати: фінальне роз’яснення ФДМУ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кого з орендарів держмайна звільнили від орендної плати повністю, а кого — частково? У яких випадках орендар має довести, що не використовує майно? Які витрати орендодавця зобов’язаний компенсувати орендар?

Щоб підтримати суб’єктів господарювання під час пандемії коронавірусу, ще у квітні поточного року нормотворці вирішили звільнити від орендної плати, зокрема, орендарів держмайна. Підґрунтя для такого рішення — діюча норма Цивільного кодексу України (ЦК), яка передбачає, що наймача звільняють від орендної плати за весь час, коли він не міг використовувати орендоване майно через обставини, за які він не відповідає (ч. 6 ст. 762 ЦК). Аби ця норма запрацювала, зокрема для наймачів нерухомого держмайна у період дії карантину, нормотворці доповнили Прикінцеві та перехідні положення ЦК відповідним пунктом, формулювання якого протягом квітня — липня поточного року змінювали тричі. Також у цей період урядовці затвердили Постанову № 611, якою унормували питання орендної плати орендарями держмайна у період карантину.

Щоб, зокрема орендарі та орендодавці держмайна не заплуталися у законодавчих новаціях, Фонд держмайна України (ФДМУ) періодично надавав фахові роз’яснення щодо порядку застосування карантинного звільнення від орендної плати, зокрема, у Листі № 10-16-8306 та Листі № 10-16-11337. Але нормотворці постійно оновлювали законодавство, тож роз’яснення потребували додаткових уточнень.

Наразі маємо фінальне роз’яснення ФДМУ, яке дозволяє скласти пазл з усіх законодавчих новацій щодо карантинних пільг з орендної плати для орендарів нерухомого держмайна. Ідеться про Лист № 10-16-15429.

Розглянемо детально, на які правила звільнення від орендної плати під час карантину звертає увагу ФДМУ та як їх правильно застосувати. Однак перед тим зосередимо увагу на відповідних антикризових змінах законодавства.

ПЕРЕЙТИ до СТАТТІ ►►►

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10506

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12968

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17206

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46169

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68930

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді