Як визначити середньорічну кількість дітей, груп та приріст вихованців? Які нормативи чисельності врахувати? Що допоможе спланувати видатки на харчування дошкільнят?
Розглянемо обрахування показників кошторису ЗДО на прикладі:
СИТУАЦІЯ
Станом на 01.01.2021 у 15 групах дитсадка «Дзвіночок» за списковим складом налічують 300 дітей. Із 01.09.2021 дитсадок планує збільшити кількість дошкільнят на 40 осіб і відкрити дві додаткових дошкільних групи. Як обчислити показники, щоб скласти кошторис закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО) на наступний бюджетний період?
РОЗВ’ЯЗАННЯ
Щоб розрахувати суми бюджетних асигнувань на наступний рік та скласти кошторис, ЗДО передусім слід обрахувати основні показники:
- виробничі — середньорічний приріст вихованців ЗДО, середньорічну кількість груп та дітей у них;
- кількість діто-днів.
Розглянемо механізм обрахунку цих показників детально.⚡️ У програмі: ►Штатний розпис ► Зарплата ►Тарифікація + офіційний СЕРТИФІКАТ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.