Адміністративну послугу мають право надавати тільки уповноважені суб’єкти відповідно до законодавства. Це орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їхні посадові особи, державний реєстратор, суб’єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги (далі — установа).
Відмінність адміністративної послуги від звичайної полягає у тому, що її надає установа, а кошти отримує бюджет. Так, кошти за надані адміністративні послуги не є доходом установи, адже їх сплачують до відповідного бюджету (пп. 2.1.2 розд. ІІ Стандарту 124).
До того ж, сама установа, яка надає адміністративні послуги, є органом, що контролює справляння цих надходжень бюджету. І тому вона зобов’язана відповідно до законодавства постійно контролювати:
- правильність та своєчасність надходження до державного та місцевих бюджетів податків, зборів, платежів та інших доходів згідно з Переліком;
- облік таких платежів у розрізі платників з метою забезпечення повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (пп. 1 п. 2 Постанови № 106).
А що ж в обліку? Розглянемо далі.
ПРОГРАМА: ►Підбийте підсумки 2020-го закупівельного року та отримайте поради з публічних закупівель за новими правилами ►Проведіть завершальні бухгалтерські операції ► Проревізуйте господарські договори бюджетної установи ► Перевірте правильність нарахування лікарняних протягом року
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.