У Держпраці пояснили чи може бути за ініціативою працівника розірваний строковий трудовий договір.
СКАЧАТИ Зразок наказу про дистанційну работу у період карантину
Відповідно до ч. 1 ст. 39 КЗпП, строковий трудовий договір підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі:
- його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором,
- порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору,
- у випадках, передбачених ч. 1 ст. 39 КЗпП.
За матеріалами Держпраці
Якнайшвидше перевірте свої цивільно-правові договори. Вилучіть із них усе, що дає підстави перекваліфікувати їх на трудові. Ризики претензій від контролерів зросли, причому одразу від двох відомств — ДПС і Держпраці. Читайте, через які формулювання у договорах організацію оштрафують на 50 тис. грн
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.