Чи має право на відпустку без збереження зарплати працівник, що перебуває за кордоном

Працівник, який виїхав за кордон або набув статус внутрішньо переміщеної особи, має право на відпустку без збереження зарплати тривалістю до 90 к. дн.

buhuchet_003.jpg

Оновлена форма Податкового розрахунку: як запов­нювати і коли звітувати

За заявою працівника, який через війну виїхав за кордон або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, роботодавець має обов’язково надати йому відпустку без збереження зарплати. Тривалість відпустки працівник визначає у заяві, однак вона не може перевищувати 90 календарних днів. Час перебування у такій відпустці не зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ч. 4 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX).

Закон не передбачає права роботодавця відмовити у наданні цієї відпустки. Водночас працівник має підтвердити, що:

  • виїхав за межі території України;
  • або набув статусу внутрішньо переміщеної особи.

У який спосіб працівник має підтвердити факт виїзду за межі України, закон не визначає. Тож роботодавець ухвалює рішення надати відпустку на підставі доказів працівника, які достатньою мірою підтверджують цей факт (коментар Мінекономіки від 01.08.2022).

Якщо працівник, який перебуває у відпустці без збереження зарплати, повернеться в Україну, він втрачає право вимагати продовження цієї відпустки (коментар Мінекономіки від 01.08.2022).

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2000 грн на передплату журналу «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14165

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9839

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді