Бюджетним установам та організаціям заборонили здійснювати попередню оплату по закупівлям на період дії карантину. Але є деякі виключення.
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Закупівельника
9 грудня було опубліковано Постанову Кабміну №1198, яка забороняє бюджетним установам попередню оплату за товари, роботи та послуги, яка здійснюється за рахунок бюджетних коштів, на весь період дії карантину.
Виключенням є випадки “коронавірусних” закупівель, перелік яких затверджено Постановою №225.
Також попередню оплату не відміняють для виконання бюджетних програм за кодами видатків 0710-0763.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
Мінекономіки роз’яснило (лист від 21.06.2023 № 33-11/282) особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.
Замовник може відхиляти тендерну пропозицію учасника. Для цього він розміщує інформацію в ЕСЗ та посилається на певні підстави, за яких це можна робити. Визначає їх стаття 31 Закону про публічні закупівлі.
Чи потрібно публікується звіт про виконання договору у допорогових закупівлях? З’ясуймо — тут і зараз.