ПОЯСНЮЄМО, як обґрунтувати неконкурентну закупівлю, чи можна продовжити дію договору на 20%.

Замовник спрогнозував очікувану вартість і закупив за переговорною процедурою закупівлі послуги з поштового збору. Сторони уклали договір про закупівлю після 19 квітня, однак уже влітку суму укладеного договору істотно зменшили.
У межах закупленої послуги з поштового збору громадянам надсилають документи щодо субсидій. Тому складно розрахувати, яка сума потрібна на місяць. Замовник оплачує отримані послуги на початку кожного наступного місяця. Тобто послуги, надані у листопаді, він оплатить у грудні.
Послуги, отримані в листопаді, замовник ще зможе оплатити за цим договором, а ось для оплати за грудень коштів не вистачить. Як закупити послуги на грудень — знову проводити переговорну процедуру чи укласти прямий договір? Якщо замовник оплачує послуги за грудень у січні, то чи може він на початку наступного року укласти прямий договір для оплати таких послуг за грудень? Або ж, можливо, слід укласти 20%-ву додаткову угоду, продовжити договір і за рахунок цих коштів оплатити потребу грудня? Чи обов’язково, щоб договір передбачав таку можливість продовжити його дію? Чи можна взагалі вносити 20%-ві зміни у договори, укладені за результатами переговорної процедури?
РОЗВ’ЯЗАННЯ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця