Реорганізація місцевого самоврядування: хто і коли припиняє свої повноваження

Прийнято Проєкт Закону № 3651-д. Механізм припинення повноважень сільських/селищних/міських голів, сільських/селищних/міських рад та їхніх виконавчих органів після — в огляді

Реорганізація місцевого самоврядування: хто і коли припиняє свої повноваження

17.11.2020 року депутати прийняли Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій № 3651-д (далі — Закон). Зокрема, Закон доповнив Прикінцеві та перехідні положення Закону про місцеве самоврядування пунктами 6-1 і 6-2, які урегульовують нагальні питання щодо місцевих органів влади.

☝️ Як добирати назви посад в ОМС

Як відбувається припинення повноважень сільських/селищних/міських голів, сільських/селищних/міських рад, їхніх виконавчих органів (пп. 1–3 п. 6-1 розд. V Закону про місцеве самоврядування)

Нормотворці встановили, що в день, коли набувають повноважень сільські/селищні/міські (далі — місцеві) ради, які обрала сформована територіальна громада(далі — ТГ), припиняють повноваження місцеві ради, місцеві голови, яких обрали розформовані ТГ5.

4 Територіальна громада, територію якої затвердив КМУ.
5 ТГ, території яких уключили до території сформованої територіальної громади.

Після того, як припинять повноваження ради, які розформовують6, їхні виконавчі комітети продовжують виконувати свої повноваження до затвердження новообраною радою7 персонального складу її виконавчого комітету. Протягом такого строку місцевий голова, якого обрала сформована ТГ, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу.

6 Сільські, селищні, міські ради, які обрали розформовані ТГ.
7 Сільська, селищна, міська рада, обрана сформованою ТГ.

Після припинення повноважень сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу ради, яку припиняють, відповідні функції одноособово виконуватиме місцевий голова, якого обрала сформована ТГ до затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету.

Перейти до інших змін до Закону про місцеве самовядування ➤➤➤

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6200

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10045

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11809

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1495

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді