Компенсація працівникам вартості палива — чи потрібно платити ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Роз'яснення, як без помилок сплатити компенсацію працівникам вартості паливно-мастильних матеріалів

ЄСВ

Калькулятор індексації зарплати

Державна податкова служба (ДПС) пояснила, як правильно виплатити компенсацію працівникам вартості паливно-мастильних матеріалів, у разі використання власного транспорту.

Що каже закон

База нарахування єдиного внеску визначена Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Базою нарахування є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі) та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Рішення Кабміну

Кабінет Міністрів України постановою № 1170 від 22 грудня 2010 року затвердив Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Згідно з постановою, сума компенсації працівникам за використання для потреб виробництва власного інструмента та особистого транспорту не є базою нарахування ЄВ.

Висновок

В випадку компенсації працівникам вартості пально-мастильних матеріалів у разі використання власних транспортних засобів Єдиний внесок на державне соціальне страхування не сплачується. Сума компенсації не є базою для нарахування Єдиного внеску.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, коли застосовувати мінімальну базу нарахування ЄСВ (з 1 жовтня 2022 року 6700 грн):

  • зарплата + лікарняні
  • зарплата + відпускні
  • зарплата + оплата за ЦПД
  • зарплата (основна робота) + зарплата (внутрішнє сумісництво)
  • зарплата на повну ставку
  • зарплата на неповну ставку

За матеріалами Державної податкової служби

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10202

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19814

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113592

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді