Платні послуги. Самотест для бюджетних установ ⏩
Внесені зміни у порядок регулювання відносин оренди майна комунальної власності, відмінного від земельних ділянок.
Новий порядок регулюється постановою Кабінету міністрів №1026, яка змінила низку рішень Уряду та набула чинності 16.09.2022 р.
Головні новації в оренді майна комунальної власності
Про використання електронного підпису
Вдосконалено процедуру використання кваліфікованих електронних підписів (далі – «КЕП»). Визначено, що підписання протоколу про результати електронного аукціону з оренди комунального майна, договору оренди та акту приймання передачі здійснюється з використанням КЕП.
Зміни конкретизують випадки підписання документів у сфері оренди комунального майна з використанням КЕП, зокрема – договору, що укладається в результаті продовження договору на новий строк та договору про внесення змін до договору оренди.
Проте законодавець не позбавляє права укласти згадані вище документи в письмовій формі, за умови, що на цьому наполягає переможець аукціону (орендар).
Щоб реформа відбулася, Фонд державного майна України має розробити порядок підписання документів за допомогою кваліфікованого електронного підпису, який буде опубліковано офіційному веб-сайті ФДМУ.
Про додаткові умови оренди
Змінено підхід до визначення додаткових умов оренди єдиних майнових комплексів. Розширено перелік послуг, оплата яких може бути віднесена орендодавцем до додаткових умов. Тепер це:
- виготовлення технічних паспортів;
- проведення реєстраційних дій;
- незалежна оцінка;
- аудит.
Раніше до додаткових умов додаткових умов оренди єдиного майнового комплексу відносилась лише оплата послуг юридичних та фізичних осіб (у разі їх залучення), пов’язаних виключно із проведення обов’язкового екологічного аудиту.
Про оренді знижки
Раніше для застосування орендних знижок, звільнень від сплати орендної плати було відповідне рішення представницького органу місцевого самоврядування, а у окремих випадках – наказ орендодавця, прийнятий на підставі звернення орендаря.
Зараз уточнено, що місцева рада у рішенні про орендні знижки та звільнення для певної категорії майна може передбачити, що такі пільги застосовуються без окремого рішення орендодавця. Орендарю не доведеться звертатися до орендодавця з клопотанням про застосування орендних знижок чи звільнень від орендної плати.
Раніше Верховна Рада визначила граничний строк для договорів оренди державного майна, які уклали під час воєнного стану. Строк дії таких договорів не може перевищувати 12 місяців після припинення чи скасування воєнного стану.