Чи сплачувати ЄСВ за мобілізованих, які не отримували доходів

Право не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників зявляється у роботодавця, якщо вони не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення

ЄСВ за мобілізованих

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

З 19.07.2022 роботодавці звільнені від обов’язку зберігати середній заробіток за мобілізованими працівниками (Закон України від 01.07.2022 № 2352-IX; ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Окремі категорії роботодавців отримали право на власний розсуд вирішувати, чи сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників (абз. 1 п. 9-20 розд. VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI):

«Установити, що під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» роботодавці — платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування — фізичні особи — підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України».

Хто отримав право не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення:

  1. ФОПи-єдинники другої та третьої груп;
  2. Юрособи-єдинники третьої групи.

Нагадаємо: для увільнення від роботи мобілізованих працівників як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, керівник підприємства, установи чи організації має видати наказ на підставі:

  • або повідомлення, документи з ТЦК, які підтверджують призов або укладений контракт з військовою теробороною ЗСУ;
  • або довідки сільських/селищних/міських рад про укладені контракти добровольців цивільної тероборони.

За інформацією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13018

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106334

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412754

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6701

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді