⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️
З 19.07.2022 роботодавці звільнені від обов’язку зберігати середній заробіток за мобілізованими працівниками (Закон України від 01.07.2022 № 2352-IX; ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).
Окремі категорії роботодавців отримали право на власний розсуд вирішувати, чи сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників (абз. 1 п. 9-20 розд. VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI):
«Установити, що під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» роботодавці — платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування — фізичні особи — підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України».
Хто отримав право не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення:
- ФОПи-єдинники другої та третьої груп;
- Юрособи-єдинники третьої групи.
Нагадаємо: для увільнення від роботи мобілізованих працівників як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, керівник підприємства, установи чи організації має видати наказ на підставі:
- або повідомлення, документи з ТЦК, які підтверджують призов або укладений контракт з військовою теробороною ЗСУ;
- або довідки сільських/селищних/міських рад про укладені контракти добровольців цивільної тероборони.
За інформацією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків