Оновлено порядок контролю банками сум ЄСВ у платіжках на зарплату

Затверджено нові довідка-розрахунку і довідка про видачу коштів

новий порядок контролю банками сум ЄСВ

Міністерство фінансів затвердило новий Порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати. Попередній наказ Мінфіну втратив чинність.

Наказом встановив нові форми таких документів:

  • довідки-розрахунку;
  • довідки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску;
  • повідомлення про відкликання довідки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску.

Який новий порядок контролю банками сум ЄСВ

  1. Банки приймають від платників ЄСВ грошові чеки та платіжні інструкції на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати, на які нараховується ЄСВ. Перерахування коштів здійснюється лише за умови одночасного подання платником платіжних інструкцій про перерахування коштів для сплати сум ЄСВ. Платник внеску в реквізиті «Призначення платежу» має зазначити період, за який зарплата нарахована. Також можуть надаватися підтвердження фактичної сплати таких сум.
  2. Для платника ЄСВ з єдиним рахунком документом про фактичну сплату ЄСВ є квитанція про позитивний результат обробки повідомлення про спрямування коштів з єдиного рахунку на небюджетний рахунок. Напрям спрямування повинен відповідати технологічному коду 71010000 і містити інформацію про період, за який нарахована зарплата.
  3. Суми ЄСВ, сплачені платіжними інструкціями або спрямовані з єдиного рахунку, – не менше ніж 22% суми коштів спрямованих на зарплату і зазначених в грошових чеках, платіжних інструкціях на видачу коштів для виплати заробітної плати за цей період.
  4. Якщо сума ЄСВ менша ніж 22% суми коштів для виплати зарплати, то банк приймає від платників ЄСВ грошові чеки та/або платіжні інструкції на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати разом з довідкою-розрахунком в електронній формі або оригіналом довідки-розрахунку у паперовій формі, погодженою з органом ДПС за місцем взяття на облік платника ЄСВ.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що 22% – це не єдина ставка ЄСВ. У бюджетних установ може бути ставка 8,41% – для фонду оплати праці осіб з інвалідністю. Є ще ставки ЄСВ 5,3% та 5,5% (не стосуються бюджетників) – для підприємств, які створені громадськими організаціями осіб з інвалідністю.

За матеріалами Міністерства фінансів України

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106166

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412323

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді