Середній заробіток за час вимушеного прогулу: з якої суми сплачувати податки та ЄСВ

Середній заробіток за час вимушеного прогулу: з якої суми сплачувати податки та ЄСВ

Чекліст зарплатних справ у грудні

Що трапилося. Працівниця попрохала суд стягнути з роботодавця середній заробіток за вимушений прогул через невчасне повернення трудової книжки та середній заробіток за час затримки виплат, які мали виплатити їй у день звільнення.

Що вирішив суд. Суд задовольнив позов і стягнув із роботодавця на користь позивачки суму середнього заробітку за затримку трудової книжки. А також пояснив, з якої суми роботодавець має сплатити податки.

Якщо незаконно звільнили працівника або перевели його на іншу роботу, суд:

  • поновить працівника на роботі;
  • призначить суму, яку мусите йому виплатити за час вимушеного прогулу або час виконання нижчеоплачуваної роботи (середній заробіток або різниця в заробітку, але не більше ніж за один рік) (ч. 1 ст. 235 КЗпП).

Середній заробіток суд обчислить без вирахування сум податків, аліментів тощо* (Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

* За винятком відрахувань із зарплати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.

Коли роботодавець виконуватиме рішення суду, він має нарахувати податки і збори на суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу слід зменшити на суму податків і зборів, а різницю виплатити працівникові.

✍ Працівника поновили на роботі за рішенням суду: які дії бухгалтера

Крім того, суд зауважив, що відрахування податків і обов’язкових платежів із середнього заробітку за час вимушеного прогулу не погіршує фінансового становища працівника, якого поновили на роботі. Адже, якби він перебував на посаді й отримував зарплату, із неї також відраховували б податки та збори.

ТОП-5 рішень ВСУ, про які ви маєте знати ➤➤➤

Джерело:

Постанова ВС від 05.08.2020 у справі № 817/893/17

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14424

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді