Чекліст зарплатних справ у грудні
Що трапилося. Працівниця попрохала суд стягнути з роботодавця середній заробіток за вимушений прогул через невчасне повернення трудової книжки та середній заробіток за час затримки виплат, які мали виплатити їй у день звільнення.
Що вирішив суд. Суд задовольнив позов і стягнув із роботодавця на користь позивачки суму середнього заробітку за затримку трудової книжки. А також пояснив, з якої суми роботодавець має сплатити податки.
Якщо незаконно звільнили працівника або перевели його на іншу роботу, суд:
- поновить працівника на роботі;
- призначить суму, яку мусите йому виплатити за час вимушеного прогулу або час виконання нижчеоплачуваної роботи (середній заробіток або різниця в заробітку, але не більше ніж за один рік) (ч. 1 ст. 235 КЗпП).
Середній заробіток суд обчислить без вирахування сум податків, аліментів тощо* (Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).
* За винятком відрахувань із зарплати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.
Коли роботодавець виконуватиме рішення суду, він має нарахувати податки і збори на суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу слід зменшити на суму податків і зборів, а різницю виплатити працівникові.
✍ Працівника поновили на роботі за рішенням суду: які дії бухгалтера
Крім того, суд зауважив, що відрахування податків і обов’язкових платежів із середнього заробітку за час вимушеного прогулу не погіршує фінансового становища працівника, якого поновили на роботі. Адже, якби він перебував на посаді й отримував зарплату, із неї також відраховували б податки та збори.
ТОП-5 рішень ВСУ, про які ви маєте знати ➤➤➤
Джерело:
Постанова ВС від 05.08.2020 у справі № 817/893/17
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.