Середній заробіток за час вимушеного прогулу: з якої суми сплачувати податки та ЄСВ

Середній заробіток за час вимушеного прогулу: з якої суми сплачувати податки та ЄСВ

Чекліст зарплатних справ у грудні

Що трапилося. Працівниця попрохала суд стягнути з роботодавця середній заробіток за вимушений прогул через невчасне повернення трудової книжки та середній заробіток за час затримки виплат, які мали виплатити їй у день звільнення.

Що вирішив суд. Суд задовольнив позов і стягнув із роботодавця на користь позивачки суму середнього заробітку за затримку трудової книжки. А також пояснив, з якої суми роботодавець має сплатити податки.

Якщо незаконно звільнили працівника або перевели його на іншу роботу, суд:

  • поновить працівника на роботі;
  • призначить суму, яку мусите йому виплатити за час вимушеного прогулу або час виконання нижчеоплачуваної роботи (середній заробіток або різниця в заробітку, але не більше ніж за один рік) (ч. 1 ст. 235 КЗпП).

Середній заробіток суд обчислить без вирахування сум податків, аліментів тощо* (Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

* За винятком відрахувань із зарплати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.

Коли роботодавець виконуватиме рішення суду, він має нарахувати податки і збори на суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу слід зменшити на суму податків і зборів, а різницю виплатити працівникові.

✍ Працівника поновили на роботі за рішенням суду: які дії бухгалтера

Крім того, суд зауважив, що відрахування податків і обов’язкових платежів із середнього заробітку за час вимушеного прогулу не погіршує фінансового становища працівника, якого поновили на роботі. Адже, якби він перебував на посаді й отримував зарплату, із неї також відраховували б податки та збори.

ТОП-5 рішень ВСУ, про які ви маєте знати ➤➤➤

Джерело:

Постанова ВС від 05.08.2020 у справі № 817/893/17

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14342

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9918

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді