Як виконувати бюджети розформованих територіальних громад

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Після прийняття Проєкту Закону № 3651-д маємо ряд змін у Законі про місцеве самовядування. Не пропустіть жодної з них.

Як виконувати бюджети розформованих територіальних громад

Надбавка за розробку нормативів в ОМС: який ліміт

Нормотворці передбачили, що бюджети розформованих ТГ виконують окремо до закінчення бюджетного періоду. Однак новообрана рада може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті радами, які припиняють. Такі повноваження мають і новообрані ради сформованої ТГ з адмінцентром1.

1 Сформована ТГ, на території якої розміщений адмінцентр розформованої ТГ, якщо території однієї розформованої ТГ уключили до територій кількох сформованих ТГ.

Водночас до закінчення періоду окремого виконання бюджетів функції:

  • головних розпорядників/розпорядників бюджетних коштів розформованих ТГ — продовжують виконувати відповідні бюджетні установи в особі місцевого голови, обраного сформованою ТГ/ТГ з адмінцентром або інших керівників бюджетних установ;
  • місцевих фінорганів ТГ — виконують:
  • відповідні місцеві фіноргани, які утворили до того, як КМУ затвердив території ТГ;
  • місцевий голова, обраний сформованою ТГ/ТГ з адмінцентром, якщо ТГ не утворювали місцевих фінорганів згідно із законом.

Як виконувати бюджети розформованих територіальних громадЗалишки коштів, зокрема, боргові зобов’язання, які наявні на кінець бюджетного періоду на рахунках бюджетів розформованих ТГ, перераховують одночасно до бюджету сформованої ТГ на підставі платіжних доручень за підписом уповноважених осіб ТГ2.

2 Сільський/селищний/міський голова, якого обрала сформована ТГ, або керівник відповідного місцевого фіноргану, який утворили до того, як КМУ затвердив території ТГ.

Це правило не поширюють, якщо території однієї розформованої ТГ уключили до територій кількох сформованих ТГ. У такому разі залишки коштів, зоокрема, й боргові зобов’язання між відповідними сформованими ТГ розподіляють на підставі укладеного між ними договору, у якому враховують:

  • цільове призначення коштів та особливості розподілу майна, майнових прав розформованої ТГ, територію якої включили до території кількох сформованих ТГ;
  • чисельність наявного населення, яке станом на 01.01.2020 проживало на території, яку включили до території відповідної сформованої ТГ.

Залишки коштів, зокрема, й боргові зобов’язання перераховують одночасно до бюджетів сформованих ТГ на підставі платіжних доручень за підписом уповноважених осіб ТГ. Розподіл таких залишків має бути пропорційним розподілу зобов’язань, який поводять у порядку правонаступництва та відображають у відповідному передавальному акті.

Перейти до інших змін в Законі про місцеве самовядування ➤➤➤

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10491

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12957

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68906

Казначейське обслуговування місцевих бюджетів 2025 : зміни та правила

Розберемо правила, терміни та покрокову процедуру казначейського обслуговування місцевого бюджету в 2025 році. Дізнайтеся, що має зробити бюджетна установа, щоб забезпечити своєчасне фінансування та уникнути помилок
18603

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49258

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді