Калькулятор індексації зарплати
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7433 про низку змін, зокрема у до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон про ЄСВ).
Значна кількість змін також стосується роботі електронного Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Що зміниться після затвердження та публікації закону
- Відомості про переведення на іншу роботу, звільнення, поновлення на роботі, призупинення чи відновлення дії трудового договору, зміну звання, навчання тощо у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиме страхувальник через портал е-послуг ПФУ.
- Період, коли ФОПи через воєнний стан не сплачували страхових внесків, включатимуть до страхового стажу. Вважатимуть, що за ці періоди ФОП сплатив страхові суми у розмірі мінімального страхового внеску.
- Під час воєнного стану та впродовж одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, призначатимуть пенсію в разі втрати годувальника, а виплату раніше призначеної продовжуватимуть на підставі даних про навчання за денною формою у 2022 році з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
- Якщо внутрішньо переміщені особи втратили документи або відсутні відомості про періоди їх страхового стажу, на період воєнного стану та 180 календарних днів після його завершення призначатимуть пенсії на підставі відомостей з електронних держреєстрів.
Закон набере чинності наступного дня після публікування, крім окремих пунктів.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує алгоритм нарахування ЄСВ на декретні:
- обчислюємо середньоденний розмір декретних — ділимо загальну суму допомоги на кількість днів, за які її нараховуємо (у стандартному випадку – 126 к. дн.)
- визначаємо суму декретних за кожен місяць окремо — множимо середньоденний розмір декретних на кількість календарних днів кожного місяця, за які її нараховуємо;
- розраховуємо ЄСВ на декретні за місяць — множимо суму декретних за місяць на ставку ЄСВ (22% або 8,41% — якщо працівниця – це особа з інвалідністю).