Рада внесла зміни у закон про ЄСВ та зарахування стажу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Зміни стосуються Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

зміни у законі про ЄСВ

Калькулятор індексації зарплати

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7433 про низку змін, зокрема у до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон про ЄСВ).

Значна кількість змін також стосується роботі електронного Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Що зміниться після затвердження та публікації закону

  1. Відомості про переведення на іншу роботу, звільнення, поновлення на роботі, призупинення чи відновлення дії трудового договору, зміну звання, навчання тощо у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиме страхувальник через портал е-послуг ПФУ.
  2. Період, коли ФОПи через воєнний стан не сплачували страхових внесків, включатимуть до страхового стажу. Вважатимуть, що за ці періоди ФОП сплатив страхові суми у розмірі мінімального страхового внеску.
  3. Під час воєнного стану та впродовж одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, призначатимуть пенсію в разі втрати годувальника, а виплату раніше призначеної продовжуватимуть на підставі даних про навчання за денною формою у 2022 році з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
  4. Якщо внутрішньо переміщені особи втратили документи або відсутні відомості про періоди їх страхового стажу, на період воєнного стану та 180 календарних днів після його завершення призначатимуть пенсії на підставі відомостей з електронних держреєстрів.

Закон набере чинності наступного дня після публікування, крім окремих пунктів.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує алгоритм нарахування ЄСВ на декретні:

  • обчислюємо середньоденний розмір декретних — ділимо загальну суму допомоги на кількість днів, за які її нараховуємо (у стандартному випадку – 126 к. дн.)
  • визначаємо суму декретних за кожен місяць окремо — множимо середньоденний розмір декретних на кількість календарних днів кожного місяця, за які її нараховуємо;
  • розраховуємо ЄСВ на декретні за місяць — множимо суму декретних за місяць на ставку ЄСВ (22% або 8,41% — якщо працівниця – це особа з інвалідністю).

За інформацією Верховної ради

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10202

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19816

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113594

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434582

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді