Медогляд на 2023 рік — що треба зробити до 1 грудня

Роботодавцям належить визначити категорії працівників, які підлягають медогляду на 2023 рік.

Медогляд на 2023 рік

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

До 1 грудня поточного року потрібно скласти і погодити Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на 2023 рік.

Державна служба України з питань праці наголошує, що роботодавцям в умовах воєнного стану необхідно проводити медичні огляди працівників.

Що треба зробити роботодавцям до 1 грудня

  1. Скласти і погодити Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медогляду на 2023 рік.
  2. Протягом місяця надати поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам.

Закон України «Про охорону праці» та ст. 169 Кодексу законів про працю України вимагають від роботодавців профінансувати за власні кошти та організувати попередній і періодичний медогляд працівників, які:

  • зайняті на важких роботах,
  • на роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці ;
  • на роботах, де є потреба у професійному доборі.

Також обовязковим є щорічний медичний огляд осіб віком до 21 року.

Нагадуємо, держава встановила категорії осіб, які зобов’язані проходити медичні огляди, та періодичність їх проведення:

  • попередній медогляд — при прийнятті на роботу;
  • періодичний — протягом трудової діяльності;
  • щорічний обов’язковий — для осіб до 21 року.

Передбачено позачерговий медичний огляд на вимогу головного державного санітарного лікаря, а також на прохання працівника, якщо він пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці.

Відповідальність за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли медогляд покладено на керівників підприємств, установ і організацій.

Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються.

За матеріалами Держпраці та Мінюсту

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді