◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
До 1 грудня поточного року потрібно скласти і погодити Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на 2023 рік.
Державна служба України з питань праці наголошує, що роботодавцям в умовах воєнного стану необхідно проводити медичні огляди працівників.
Що треба зробити роботодавцям до 1 грудня
- Скласти і погодити Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медогляду на 2023 рік.
- Протягом місяця надати поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам.
Закон України «Про охорону праці» та ст. 169 Кодексу законів про працю України вимагають від роботодавців профінансувати за власні кошти та організувати попередній і періодичний медогляд працівників, які:
- зайняті на важких роботах,
- на роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці ;
- на роботах, де є потреба у професійному доборі.
Також обовязковим є щорічний медичний огляд осіб віком до 21 року.
Нагадуємо, держава встановила категорії осіб, які зобов’язані проходити медичні огляди, та періодичність їх проведення:
- попередній медогляд — при прийнятті на роботу;
- періодичний — протягом трудової діяльності;
- щорічний обов’язковий — для осіб до 21 року.
Передбачено позачерговий медичний огляд на вимогу головного державного санітарного лікаря, а також на прохання працівника, якщо він пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці.
Відповідальність за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли медогляд покладено на керівників підприємств, установ і організацій.
Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються.