Механізм передачі коштів між місцевими бюджетами — пояснення для ОМС

До звернення про передачу коштів між місцевими бюджетами потрібно передати низку обгрунтувань та документів

передача коштів між місцевими бюджетами

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

До виконавчих органів влади надійшов лист Міністерства фінансів України про передачу коштів між місцевими бюджетами. Для отримання погодження такого рішення орган місцевого самоврядування (або військова адміністрація) надсилає Мінфіну письмове звернення.

До звернення про передачу коштів між місцевими бюджетами мають бути додані такі документи:

  • проект рішення про передачу коштів між місцевими бюджетами та пояснення до основних положень проекту рішення;
  • оригінал або завірену в установленому порядку копію звернення органу влади (органу місцевого самоврядування чи військової адміністрації), до бюджету якої передаються такі кошти;
  • розрахунки і обґрунтування передачі коштів між місцевими бюджетами із зазначенням причин та обставин, у зв’язку з якими приймається рішення про передачу коштів, а також проблем, на вирішення яких будуть ці кошти спрямовані, і очікуваний результат (ефект) від їх використання;
  • інформація про стан виконання бюджету, з якого надається міжбюджетний трансферт (% виконання річного плану, приріст доходів загального фонду без трансфертів до відповідного періоду минулого року, оцінку виконання доходів місцевого бюджету, наявність/відсутність зобов’язань по видатковій частині (в т. ч. по захищених статтях), інформацію щодо місцевого боргу.

Зазначені у листі документи необхідно надсилати через систему електронного документообігу АСКОД, а у разі її відсутності – на електронну адресу Міністерства фінансів України [email protected].

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, з чого складається структура доходів місцевих бюджетів. Доходи місцевих бюджетів включають:

  • податкові надходження;
  • неподаткові надходження;
  • доходи від операцій з капіталом;
  • трансферти.

Зазвичай найбільші надходження місцевих бюджетів від ПДФО та військового збору і міжбюджетних трансфертів.

За матеріалами Децентралізація

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1408

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34129

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
337423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді