Прийняття 17.11.2020 Проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій № 3651-д (далі — Закон) дало «зелене світло» подальшій децентралізації.
Законом передбачені зміни до Закону про місцеве самовядування та інших законів України, які врегульовують окремі питання організації та діяльності ОМС і райдержадміністрацій, що виникли у процесі реформи АТУУкраїни.
Оплата періодики у грудні можлива — тримайте три підказки
Серед іншого, Закон регламентує, що до прийняття закону про АТУ України повноваження райрад, які представляли спільні інтереси ТГ ліквідованих районів1, закінчуються в день набуття повноважень райрадами новоутворених районів2, які обрали на відповідних перших місцевих виборах.
1 Райони, ліквідовані ВРУ.
2 Райони, утворені ВРУ.
Водночас райрада, яка представляє спільні інтереси ТГ новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником усього майна, прав та обов’язків райрад, які представляли спільні інтереси ТГ ліквідованих районів, території яких уключили до складу новоутвореного району, якщо закон не передбачає інше.
Реорганізацію/утворення райрад ліквідованих районів як ЮО публічного права розпочинають не пізніше завершення другої сесії районної ради, яка представляє спільні інтереси ТГ новоутвореного району. Таку реорганізацію проводять одним зі способів, які наведені у підпунктах 5–6 пункту 6-2 розділу V Закону про місцеве самоврядування.
Надбавка за розробку нормативів в ОМС: який ліміт
Аби реорганізацію райрад проводили оперативно та без перешкод, нормотворці також передбачили норми пом’якшувальної дії. Вони регламентують, що під час реорганізації ЮО — райрад у зв’язку зі змінами в АТУ України, не застосовують положення законодавства щодо взаємодії з кредиторами.
Під час реорганізації ЮО — райрад повноваження з управління справами таких ЮО виконує комісія з реорганізації. Нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії, які видали райради ліквідованих районів, зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб. Водночас райради можуть змінювати акти райрад ліквідованих районів, правонаступниками яких вони є, а також визнавати їх такими, що втратили чинність або скасовувати.
Перейти до інших змін у Законі про місцеве самовядування ➤➤➤
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.