Як фіксований тариф на електроенергію ускладнює роботу замовника

Хто закуповує електроенергію за фіксованим тарифом за 1 кВт*год, напевно, вже відчув, як це — щомісяця коригувати ціну. А також — перейматися щодо укладення додаткових угод із постачальником, неможливості перевірити, де він придбав електроенергію. Чому так відбувається і який із цього вихід — пояснюємо.

Як фіксований тариф на електроенергію ускладнює роботу замовника

Усе це тому, що фіксований тариф неприйнятний для нового ринку електроенергії — його не можна розкласти на складники. Тобто замовник не розуміє, яку частку в ціні має тариф на розподіл або тариф на передачу, на якому сегменті ринку закуплена електроенергія, чи є небаланси. І як наслідок — не може уникнути маніпуляцій постачальника.

Виправити ситуацію допоможе формула, яку можна застосовувати під час закупівлі електроенергії. Як її сформувати та чому варто врахувати в технічному завданні для закупівлі активної електроенергії — пояснюємо у новій програмі Вищої школи Закупівельника «Закупівлі електроенергії та комунальних послуг — 2021»:

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
6585

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
2969

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
8994

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді