Як обчислювати лікарняні з 1 жовтня: сім прикладів з новою МЗП
Затримки з обробкою квитанцій пов'язані зі стабілізаційними та екстреними відключеннями електроенергії в Україні внаслідок варварських обстрілів з боку рф.
Фонд наголошує, що отримані заяви від роботодавців обробляються системою та фахівцями у найкоротші терміни після відновлення електропостачання.
Але свідченням того, що заява-розрахунок була відправлена успішно та буде опрацьована, є надходження першої квитанції. Якщо перша квитанція не надійшла, це може вказувати на неможливість системи отримати електронний документ, зокрема, через відсутність електропостачання. У такому разі заяву-розрахунок необхідно направити повторно через деякий час.
За нормативами Фонду соцстрахування, прийняття заяв-розрахунків відбувається у декілька етапів:
- усі заяви проходять автоматизований контроль,
- ручну перевірку фахівцями ФССУ;
- верифікацію.
За статистикою Фонду, третина заяв-розрахунків містять помилки та можуть призвести до необґрунтованих видатків. Тому спеціалісти Фонду виправляють заяви-розрахунки спільно із роботодавцями.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що бухгалтер нараховує оплату перших 5 днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, тобто початок лікарняних оплачує установа/організація, де працює такий працівник. Якщо ж кількість днів хвороби більша, то починаючи з 6-го дня виплата здійснюється за рахунок Фонду соціального страхування, але розрахувати суму має теж бухгалтер установи.
Для отримання оплати з ФСС на спецрахунок установи бухгалтер подає до ФСС заяву-розрахунок за визначеною формою.