Затверджено зміни Бюджетного кодексу, які стосуються місцевих бюджетів

Верховна Рада України ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень». Закон вносить зміни в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів.

зміни бюджетного кодексу

Як місцевій владі вкласти кош­ти у військові облігації

Ключові зміни Бюджетного кодексу, які стосуються місцевих бюджетів:

  • Оновлення порядку визначення ліміту загального обсягу місцевого боргу.
  • Зміни в частині механізму зарахування та розподілу 13,44% акцизів на пальне до бюджетів місцевого самоврядування.
  • Уточнено змісту пункту 37-1 статті 64 щодо адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва спирту, алкоголю та тютюну.
  • Упорядковані видатки державного та місцевих бюджетів на охорону здоров’я.
  • Виключено норми щодо видатків бюджетів територіальних громад на фахову передвищу освіту на умовах держзамовлення.
  • З 1 липня 2023 року фінансове забезпечення бюро судмедекспертизи передається з місцевих бюджетів до державного бюджету.
  • До 1 січня 2025 року подовжено норму щодо здійснення з місцевих бюджетів видатків на місцеві програми підтримки автомобільних підприємств санітарного транспорту.

Нагадаємо, доходи й витрати бюджетних установ плануються у кошторисі бюджетної установи, а потім відображаються:

За матеріалами Асоціації міст України

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
35498

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
45479

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
10499

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
64355

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
179888

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді