Змінено порядок формування та виконання місцевих бюджетів в умовах воєнного стану

Кабінет Міністрів 4 листопада ухвалив зміни до постанови №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

формування місцевих бюджетів

Поради Мінфіну: як складати проєкти місцевих бюджетів на 2023 рік

Асоціація міст України наводить такі зміни у формування та виконання місцевих бюджетів:

  1. Виключено виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад із органів, які можуть приймати рішення про ухвалення або внесення змін до місцевих бюджетів. Тепер внесення змін до місцевих бюджетів і прийняття рішень щодо бюджетів - виключне повноваження сільських, селищних та місцевих рад, а також військових адміністрацій у разі їх утворення.
  2. Скорочено кількості випадків, коли необхідне обов’язкове погодження із Мінфіном проєктів рішення місцевої ради, військової адміністрації про передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів. Тепер таке погодження обов’язкове лише, коли трансферти передаються до відповідного місцевого бюджету іншої області та/або м.Києва. 
  3. Не вимагається узгодження рішень щодо передачі трансфертів на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування; на виконання інвестиційних проектів, у тому числі на будівництво або реконструкцію об'єктів спільного користування.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що надходження місцевих бюджетів складаються з:

  • надходження від податків. При цьому частина загальнодержавних зараховується у місцевий бюджет;
  • неподаткові надходження;
  • доходи від операцій з капіталом;
  • надходження від органів державного управління (міжбюджетні трансферти).

За матеріалами АМУ

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
35499

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
45482

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
10499

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
64355

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
179889

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді