Мінреінтеграції опублікувало відповідь на питання, чи можна оформити допомогу на проживання внутрішньо переміщених осіб на своїх новонароджених дітей.
✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ
Згідно з поясненнями міністерства, переселенці, які виїхали після 24 лютого 2022 року з населеного пункту в районі воєнних дій, окупації або оточення, мають оформити довідку ВПО.
Таку саму довідку вони можуть отримати й для новонародженого малюка.
Заява про виплату допомоги на проживання для своєї дитини подається на основі цієї довідки.
Розмір допомоги на дитину становить 3000 грн на місяць.
Виплата здійснюється незалежно від того, чи працевлаштовані повнолітні члени сім’ї, чи є у родини будь-які доходи, депозити, рухоме або нерухоме майно.
Портал «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що трудове законодавство України передбачає надання працівникам матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Працівнику слід написати заяву на ім’я керівника, у якій викласти обставини — підстави для її надання. Такими підставами можуть бути:
- сімейні обставини (наприклад, одруження, народження дитини, переїзд);
- оплата лікування, оздоровлення дітей;
- поховання. В цьому випадку винятком є робітники держорганів і органів місцевого самоврядування;
- інші причини (пожежа, стихійне лихо тощо).
За матеріалами Мінреінтеграції
Відправляємо працівників у відрядження під час війни
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.