Податкова розглядає випадок, коли працівник переводиться з одного на інше підприємство та просить перевести на рахунок компенсацію за невикористану щорічну відпустку.

Калькулятор днів щорічної відпустки
В цьому випадку податковим агентом виступає працедавець, який має оподаткувати суму компенсації за невикористану відпустку в місяці звільнення.
Компенсація за невикористану відпустку включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника і обкладається податком за ставкою ПДФО 18%. Колишній роботодавець вносить компенсацію за відпустку до Податкового розрахунку сум доходу, де відображається:
- нарахований дохід на користь платників податків – фізичних осіб;
- суми утриманого з них податку;
- суми нарахованого єдиного внеску.
Підприємство, куди перейшов працівник, не повинно відображати інформацію про суму виплаченої працівнику компенсації у Розрахунку.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує правила компенсації відпустки при звільненні:
- працює правило «24 календарні дні» – при накопиченні невикористаних відпусток за минулі роки. По кожному року компенсувати можна лише ті дні, які перевищують мінімальні 24;
- відпустки «на дітей» також накопичуються, але не за робочий рік, а за календарний;
- відпустки учасників бойових дій, учасників АТО, студентам на сесію – взагалі не накопичуються й право на них «згорає» з початком року.
За матеріалами ДПС України
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.