Із 12 грудня середню зарплату обчислюємо по-новому

Які нововведення має врахувати бухгалтер?

Із 12 грудня середню зарплату обчислюємо по-новому

Урядовці підкоригували Порядок обчислення середньої заробітної плати. Скасували коригування середнього заробітку на коєфіцієнт підвищення посадових окладів. Уточнили, що Порядок не застосовують при обчисленні оплати за дні відрядження держслужбовців, оскільки їм за законом виплачують заробітну плату.

✔️ Чи зникне коригування відпусток

Суми нарахованої зарплати враховують у тому місяці, за який вони нараховані та у розмірах, в яких вони нараховані. Якщо число робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії, винагороди та інші заохочувальні виплати не потрібно враховувати пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.

Як і раніше, якщо в розрахунковому періоді у працівника не було зарплати, середню зарплату визначають з розміру посадового окладу. Однак якщо його розмір є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної зарплати, середню зарплату розраховують з установленого розміру мінімальної зарплати на час розрахунку. Якщо при цьому трудовий договір укладено на умовах неповного робочого часу, розрахунок проводять з розміру мінімальної зарплати, обчисленого пропорційно до умов укладеного трудового договору.

Із 12 грудня середню зарплату обчислюємо по-новому
Тарас Шарий керівник Об’єднаної редакції МСFR Головбух, ACCA DipIFR (rus)
Ще влітку Кабмін та Профспілка анонсували зміни до порядку розрахунку відпускного середнього заробітку. Але «обіцяти — ще не одружитися»! Як виявилося, Кабмін наполіг на своєму і отримав бажаний результат. Давайте розбиратися, навіщо ці зміни і що маємо врахувати у своїй роботі вже зараз

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100» від 09.12.2020 № 1213

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7010

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
56394

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
8490

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5217

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді