Тиск на працівника і цькування на роботі заборонені на законодавчому рівні

Прийнятий 16 листопада у другому читанні законопроєкт №5748 закріплює відповідальність роботодавця за «продуктивну робочу позитивна атмосферу» в трудових колективах.

закон про мобінг на роботі

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Народний депутат, член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина повідомила, що новий закон дає визначення поняттю «мобінг». Законом закріплена заборона дій, що принижують честь, гідність та ділову репутацію працівника.

За її словами, «на законодавчому рівні передбачено обов’язок роботодавців сприяти тому, щоб у трудових колективах була продуктивна робоча позитивна атмосфера, де кожен працівник мав би можливість розкритися й бути максимально ефективним і для свого підприємства, і для всієї країни».

Нагадаємо, в 19 липня 2022 року набув чинності закон, який регулює трудові відносини під час воєнного стану. В новому законі визначено причини для припинення трудових договорів:

  • в разі смерті роботодавця;
  • в разі смерті працівника;
  • через тривалу відсутність працівника;
  • в звязку зі знищенням майна підприємства.

За матеріалами Верховної Ради

Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14424

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді