Податковий борг: послідовність погашення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Законом встановлено послідовність стягнення податкового боргу за рахунок різних джерел: спочатку за рахунок коштів, а в разі їх недостатності - за рахунок майна, яке перебуває в податковій заставі.

Організація роботи бухгалтерської служби - спробувати БЕЗПЛАТНО

Податковий борг: послідовність погашення

Таким чином, законом закріплено пріоритет погашення податкового боргу за рахунок коштів.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 к. дн. з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

У разі якщо грошове зобов’язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, податковий борг, що виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 к. дн. з дня виникнення податкового боргу.

Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

За матеріалами ДПС

Податковий борг: послідовність погашення
Тарас Шарий керівник Об’єднаної редакції МСFR Головбух, ACCA DipIFR (rus)
Ще влітку Кабмін та Профспілка анонсували зміни до порядку розрахунку відпускного середнього заробітку. Але «обіцяти — ще не одружитися»! Як виявилося, Кабмін наполіг на своєму і отримав бажаний результат. Давайте розбиратися, навіщо ці зміни і що маємо врахувати у своїй роботі вже зараз

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74367

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394863

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2827

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді