Новий закон: податки та збори дозволять сплачувати електронними грошима

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та фінансової політики підтримав у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)» від 12.11.2020 № 4366.

електронні гроші

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Законопроєкт за своєю сутністю легалізує електроні гроші та прирівняє рахунки електронних гаманців до рахунків банків.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, законопроєкт уточнює окремі норми Податкового кодексу України, щоб узгодити їх із Законом України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX.

Як будуть легалізовані електронні гроші

  1. Доходи надавачів платіжних послуг від діяльності на платіжному ринку будуть віднесені до доходів, що підлягають оподаткуванню.
  2. Встановлюються вимоги до повідомлень органів контролю про відкриття та закриття рахунків у небанківських надавачів платіжних послуг.
  3. На небанківських надавачів платіжних послуг поширюється відповідальність за порушення строку та порядку подання інформації про відкриття та закриття рахунків.
  4. Передбачена можливість сплачувати податки та збори електронними грошима.
  5. Платники єдиного податку першої — третьої груп зможуть розраховуватися електронними грошима за товари, роботи, послуги.

До операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, будуть віднесені:

  • випуск і погашення електронних грошей;
  • надання послуг, які пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням, виконанням платіжних операцій, що їх надають надавачі платіжних послуг та оператори платіжних систем.

За матеріалами Верховної Ради

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10202

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
40904

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
387823

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41346

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19814

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді