Новий закон: податки та збори дозволять сплачувати електронними грошима

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та фінансової політики підтримав у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)» від 12.11.2020 № 4366.

електронні гроші

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Законопроєкт за своєю сутністю легалізує електроні гроші та прирівняє рахунки електронних гаманців до рахунків банків.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, законопроєкт уточнює окремі норми Податкового кодексу України, щоб узгодити їх із Законом України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX.

Як будуть легалізовані електронні гроші

  1. Доходи надавачів платіжних послуг від діяльності на платіжному ринку будуть віднесені до доходів, що підлягають оподаткуванню.
  2. Встановлюються вимоги до повідомлень органів контролю про відкриття та закриття рахунків у небанківських надавачів платіжних послуг.
  3. На небанківських надавачів платіжних послуг поширюється відповідальність за порушення строку та порядку подання інформації про відкриття та закриття рахунків.
  4. Передбачена можливість сплачувати податки та збори електронними грошима.
  5. Платники єдиного податку першої — третьої груп зможуть розраховуватися електронними грошима за товари, роботи, послуги.

До операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, будуть віднесені:

  • випуск і погашення електронних грошей;
  • надання послуг, які пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням, виконанням платіжних операцій, що їх надають надавачі платіжних послуг та оператори платіжних систем.

За матеріалами Верховної Ради

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
313797

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33950

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10023

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15595

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді