МОЗ змінило порядок видачі «лікарняних»

Дізнайтеся, хто і на який строк може видавати листи тимчасової непрацездатності? У чому особливість «ковідних лікарняних»?

МОЗ змінило порядок видачі «лікарняних»

МОЗ змінило Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Документ визначає:

якщо особа втратить працездатність унаслідок захворювання або травми, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічному закладі може видавати листок непрацездатності особисто терміном до п’яти календарних днів (к. дн), а також може продовжувати його залежно від тяжкості захворювання до 15 к. дн. (раніше — до 10 к. дн.). Якщо непрацездатність триває понад 15 к. дн. (раніше — 10 к. дн.), продовжити листок непрацездатності до 30 днів лікуючий лікар може тільки спільно з завідувачем відділення, а надалі — ЛКК. Як і раніше, періодичність огляду ЛКК — не рідше одного разу на 10 днів.

Чи стане легше працювати завдяки електронним лікарняним

На період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) та/або завершення самоізоляції пацієнтом у відповідності до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Джерело: наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги та Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» від 11.11.2020 № 2593

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оплачувати запізнілий лікарняний

Бухгалтер дізнався про відкритий лікарняний з запізненням. Або ж лікарняний був відкритий за вже відпрацьований день. Як обчислити лікарняні такому працівникові з прикладом заповненого Додатка Д1, – у даній консультації.
27028

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
247179

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
14741

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
23226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді