Згідно із ч.2 ст.6 Закону № 93 депутат місцевої ради, заступник голови районної, обласної, районної у місті ради, який працює у відповідній раді на постійній основі не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час).
Організація роботи бухгалтерської служби - спробувати БЕЗПЛАТНО

У разі обрання працівника депутатом місцевої ради на вибірну посаду,він зобов’язаний звільнитися з колишнього місця роботи. При цьому трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства (ст.33 Закону про статус депутатів).
Одночасно з вимогою припинення трудового договору чинним законодавством встановлено певні гарантії депутатам місцевих рад, обраним на вибірні посади в органах місцевого самоврядування, одна з яких – надання після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередньої роботи (посади).
Дана норма сформульована у ст. 118 КзпП. Аналогічне положення зафіксовано в абз. 1 ч. 2 ст. 33 Закону про статус депутатів.
Таким чином, депутатам, обраним на виборну посаду, після закінчення терміну повноважень гарантується працевлаштування.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Про зміни в нарахуванні зарплати держслужбовців у 2025 році, посадові оклади, граничні розміри премій, доплат та надбавок — говоримо у статті. Скористайтеся підказками експерта і нараховуйте зарплату держслужбовцям без помилок
Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
У статті роз’яснюємо, як класифікують посади держслужби в Україні за категоріями А», «Б» та «В». Дізнайтеся про вимоги до кожної категорії, хто має право на призначення без конкурсу, та які ранги присвоюють держслужбовцям у 2025 році