Оновлено порядок зарахування акцизу на пальне до місцевих бюджетів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кабмін затвердив постанову №1427 від 23.12.2022, якою змінено Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування.

акциз на пальне

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

Зміни стосуються автоматичного зарахування до бюджетів територіальних громад 13,44% акцизного податку на пальне. Встановлені чіткі дати, коли буде розраховуватися частка акцизу.

Згідно з прийнятими змінами, Державна податкова служба України двічі на рік (не пізніше 15 січня та 15 липня):

  • визначатиме частки для зарахування частини акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування;
  • оприлюднюватиме такі частки у розрізі бюджетів місцевого самоврядування на своєму офіційному сайті;
  • надаватиме розраховані частки в органи казначейства для подальшого розподілу податку між бюджетами.

Як будуть розраховувати частку акцизного податку

Частка акцизу для місцевих бюджетів буде розраховуватися як співвідношення обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за попереднє півріччя до загального обсягу такого реалізованого пального за попереднє півріччя в цілому по Україні з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій.

Після отримання даних від ДПС, казначейство здійснюватиме протягом півріччя щоденний розподіл між бюджетами місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне у терміни не пізніше останнього робочого дня січня та липня.

Постанова №1427 набирає чинності з 1 січня 2023 року одночасно із введенням в дію Закону України від 3 листопада 2022 р. №2709-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень».

За матеріалами Асоціації міст України

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місцеві бюджети 2025: доходи та видатки

Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
42357

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182711

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
15059

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
36654

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
47749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді