Оновлено порядок зарахування акцизу на пальне до місцевих бюджетів

Кабмін затвердив постанову №1427 від 23.12.2022, якою змінено Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування.

акциз на пальне

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

Зміни стосуються автоматичного зарахування до бюджетів територіальних громад 13,44% акцизного податку на пальне. Встановлені чіткі дати, коли буде розраховуватися частка акцизу.

Згідно з прийнятими змінами, Державна податкова служба України двічі на рік (не пізніше 15 січня та 15 липня):

  • визначатиме частки для зарахування частини акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування;
  • оприлюднюватиме такі частки у розрізі бюджетів місцевого самоврядування на своєму офіційному сайті;
  • надаватиме розраховані частки в органи казначейства для подальшого розподілу податку між бюджетами.

Як будуть розраховувати частку акцизного податку

Частка акцизу для місцевих бюджетів буде розраховуватися як співвідношення обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за попереднє півріччя до загального обсягу такого реалізованого пального за попереднє півріччя в цілому по Україні з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій.

Після отримання даних від ДПС, казначейство здійснюватиме протягом півріччя щоденний розподіл між бюджетами місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне у терміни не пізніше останнього робочого дня січня та липня.

Постанова №1427 набирає чинності з 1 січня 2023 року одночасно із введенням в дію Закону України від 3 листопада 2022 р. №2709-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень».

За матеріалами Асоціації міст України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1555

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1430

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38683

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5033

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.
28953

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді