Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік
Затверджений Кабміном Порядок викладено на 100 сторінках та містить 32 додатки.
Новим порядком передбачено ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку.
Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів:
- для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- для військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
- для резервістів — військовий квиток.
Ключові положення Порядку про військовий облік
1. За новим Порядком, військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, з урахуванням обсягу та деталізації — на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний:
- персонально-первинний військовий облік передбачає облік відомостей стосовно призовників, військовозобов’язаних та резервістів за місцем їх проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці. У селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, ведення такого обліку покладається на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
- персональний військовий облік передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи (служби) або навчання та покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
2. В Порядку визначено кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку. В органах місцевого самоврядування за наявності на військовому обліку:
- від 501 до 1000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — одна особа;
- від 1001 до 2000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — дві особи, а на кожні наступні 1000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — по одній особі додатково.
В державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях за наявності на військовому обліку:
- від 501 до 2000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — одна особа;
- від 2001 до 4000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — дві особи;
- від 4001 до 7000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — три особи, а на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних та резервістів — по одній особі додатково.
За наявності на військовому обліку менше 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на особу служби персоналу, якій встановлюється доплата в розмірі до 50 відсотків посадового окладу, а для державних службовців — в межах економії фонду оплати праці.
3. Посадові оклади працівників, відповідальних за ведення військового обліку, установлюються на рівні посадових окладів працівників служби персоналу, крім державних службовців.
При затверджені Порядку враховано пропозиції Національного агентства з питань державної служби України та Державної служби статистики України.
Також удосконалено окремі питання взаємодії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями у питаннях організації та ведення військового обліку.
- Наказ про припинення виплати середнього заробітку мобілізованому працівнику
- Заява про звільнення від виконання обов’язків щодо ЄСВ за себе у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації
- Повідомлення жінці про необхідність прибути до ТЦК для взяття на військовий облік
- Наказ про прийняття на роботу за строковим трудовим договором на час проходження звільненим працівником військової служби (за типовою формою П-1)
Нагадаємо, що стаття 210-1 КУпАП «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає штраф за перше порушення правил ведення військового обліку:
- для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн. - 3 400 грн.);
- для посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. - 5 100 грн.).
За повторне порушення протягом року:
- для громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. - 5 100 грн.);
- для посадових осіб від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100 грн. - 8 500 грн.).
За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука