Оновлена статистична форма № 3-борг — які показники треба вносити

Державна служба статистики роз’яснило, які показники вносити до форми спостереження № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці». Попереднє роз’яснення Держстату щодо форми 3-борг втрачає чинність з 1 лютого 2023 року.

статистична звітність борг-3

Калькулятор штрафів

Статистична форма № 3-борг містить інформацію про суми нарахованої зарплати, яку не виплатили упродовж наступного місяця після дати її виплати, яку встановили на підприємстві.

До форми 3-борг не включають інформацію про суми зарплати та лікарняних, які не виплатили до кінця місяця, якщо строк їх виплати встановили в тому самому місяці, за який нарахували ці суми.

Якщо підприємство не має заборгованості з виплати зарплати та лікарняних, ставлять позначку в пункті «Відсутнє явище, яке спостерігається» блоку «Інформація щодо відсутності даних».

Показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» містить інформацію про суми розрахунків з оплати праці, строк виплати яких минув до 1-го числа місяця, що настає за місяцем розрахунків з працівниками.

форма звіту 3-борг

скачати бланк форми № 3-борг

Приклад заповнення форми № 3-борг

  1. Якщо форму № 3-борг склали на 1 травня, то показники форми містять інформацію про суму нарахувань з оплати праці за січень — березень звітного року та попередні періоди звітного та попередніх років, які повністю або частково не виплатили.
  2. Сума заборгованості з виплати зарплати має узгоджуватися з показником простроченої кредиторської заборгованості за розрахунками з оплати праці на відповідну дату.
  3. У звіті № 3-борг станом на 1 лютого показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» дорівнює показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати». Адже строк розрахунків з працівниками з оплати праці за січень ще не настав.
  4. У звітах наступних звітних періодів показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» менший за показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» на суму, що виплатили в поточному році в рахунок погашення заборгованості за попередні роки.
  5. Якщо показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» більший за нуль, то показник «Кількість працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату» теж має бути більшим за нуль, і навпаки.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що крім форми 3-борг на 2023 рік оновлені статистичні звіти:

  • Звіт із праці 1-ПВ (місячна);
  • Звіт із праці 1-ПВ (квартальна).

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121099

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117681

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36088

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді