Держпраці пояснює, що норма про обов'язкове попередження працівників за 2 місяця до змін зараз не діє.

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Cтаття 32 Кодексу законів про працю встановлює істотні умови праці, про зміни яких роботодавці мають попереджувати працівників за 2 місяці:
- система та розміри оплати праці,
- пільги,
- режим роботи,
- встановлення або скасування неповного робочого часу,
- суміщення професій,
- зміна розрядів,
- найменування посад тощо.
Після прийняття Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» обов'язкове повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.
Також Верховна Рада скасувала спеціальну норму КзпП, яка зобов'язувала роботодавця повідомляти про зміну умов оплати праці в бік погіршення не пізніше, як за два місяці до їх запровадження або зміни. У період дії воєнного стану повідомлення про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці мають бути не пізніше, як до запровадження таких умов.
Нагадаємо, що доплата за шкідливі умови праці встановлюється після атестації робочих місць. Для проведення такої атестації в установі створюють спеціальну експертну комісію — за рішенням керівника, профспілки та служби охорони праці.
За матеріалами Держрпаці
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних