Поновлення на роботі за рішенням суду відбувається негайно

Державна служба України з питань праці нагадує роботодавцям про норми КзпП, який встановлює правила поновлення працівників на роботі.

поновлення на роботі

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік

Частина 7 ст. 235 Кодексу законів про працю наказує негайно виконувати рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.

Судові рішення про поновлення на роботі виконуються не з часу набуття ним законної сили (як це передбачено для переважної більшості судових рішень), а негайно з часу його оголошення на судовому засіданні.

Законодавство передбачає, що виконавче провадження припиняється лише після видання наказу про поновлення працівника на роботі та внесення запису до його трудової книжки..

ВАЖЛИВО: поновлення на роботі відбувається не з дати рішення суду, а з дати звільнення працівника, яка за цим рішенням визнана недійсною.

Які зміни вносяться до трудової книжки незаконно звільненого працівника? Визнається недійсним запис про незаконне звільнення ао переведення. Приклад відмітки в трудовій книжці при поновленні: «Запис за № таким-то недійсний, поновлено на попередній роботі».

Нагадаємо, 19 липня 2022 року набув чинності закон №2352 про трудові відносини під час воєнного стану. В законі додані підстави для розірвання трудових договорів:

  • смерть роботодавця-фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;
  • смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим;
  • відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль;
  • неможливість забезпечити працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

За інформацією Держпраці

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14160

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9836

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді