Поновлення на роботі за рішенням суду відбувається негайно

Державна служба України з питань праці нагадує роботодавцям про норми КзпП, який встановлює правила поновлення працівників на роботі.

поновлення на роботі

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік

Частина 7 ст. 235 Кодексу законів про працю наказує негайно виконувати рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.

Судові рішення про поновлення на роботі виконуються не з часу набуття ним законної сили (як це передбачено для переважної більшості судових рішень), а негайно з часу його оголошення на судовому засіданні.

Законодавство передбачає, що виконавче провадження припиняється лише після видання наказу про поновлення працівника на роботі та внесення запису до його трудової книжки..

ВАЖЛИВО: поновлення на роботі відбувається не з дати рішення суду, а з дати звільнення працівника, яка за цим рішенням визнана недійсною.

Які зміни вносяться до трудової книжки незаконно звільненого працівника? Визнається недійсним запис про незаконне звільнення ао переведення. Приклад відмітки в трудовій книжці при поновленні: «Запис за № таким-то недійсний, поновлено на попередній роботі».

Нагадаємо, 19 липня 2022 року набув чинності закон №2352 про трудові відносини під час воєнного стану. В законі додані підстави для розірвання трудових договорів:

  • смерть роботодавця-фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;
  • смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим;
  • відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль;
  • неможливість забезпечити працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

За інформацією Держпраці

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27489

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29049

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149400

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді