Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Частина 7 ст. 235 Кодексу законів про працю наказує негайно виконувати рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.
Судові рішення про поновлення на роботі виконуються не з часу набуття ним законної сили (як це передбачено для переважної більшості судових рішень), а негайно з часу його оголошення на судовому засіданні.
Законодавство передбачає, що виконавче провадження припиняється лише після видання наказу про поновлення працівника на роботі та внесення запису до його трудової книжки..
ВАЖЛИВО: поновлення на роботі відбувається не з дати рішення суду, а з дати звільнення працівника, яка за цим рішенням визнана недійсною.
Які зміни вносяться до трудової книжки незаконно звільненого працівника? Визнається недійсним запис про незаконне звільнення ао переведення. Приклад відмітки в трудовій книжці при поновленні: «Запис за № таким-то недійсний, поновлено на попередній роботі».
Нагадаємо, 19 липня 2022 року набув чинності закон №2352 про трудові відносини під час воєнного стану. В законі додані підстави для розірвання трудових договорів:
- смерть роботодавця-фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;
- смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим;
- відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль;
- неможливість забезпечити працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.