ДПС посилається на загальне правило, коли база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати. В цьому випадку сплачується ЄСВ як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки податку. В 2023 році це 6700 грн (МЗП) та 1474 грн (мінімальний рівень ЄСВ).
Нарахування ЄСВ на декретні виплати та допомогу проводять за кожен місяць окремо:
- визначають середньоденний розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які вона нарахована;
- визначають суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;
- визначають суму ЄСВ для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за кожен місяць окремо на ставку ЄСВ.
Як визначити ЄСВ на декретні в різних випадках
Якщо після розподілу допомоги її сума за повний місяць становить менше мінімальної зарплати, використовують мінімальний ЄСВ.
Коли лікарняний починається упродовж місяця, де загальна сума нарахованого доходу (декретні + зарплата) становить менше МЗП, то використовується мінімальний ЄСВ.
Якщо листок непрацездатності закінчується упродовж місяця, де сума декретних не перевищує розміру мінімальної зарплати, використовується мінімальний розмір ЄСВ та здійснюється донарахування до розміру мінімальної зарплати. Це відображається в звіті за період, на який припадає останній місяць листка непрацездатності.
За матеріалами ЗІР ДПС України