Як нарахувати ЄСВ на декретні – алгоритм дій від податкової

Державна податкова служба коментує випадки нарахування ЄСВ на декретні виплати, якщо в окремих місяцях виплати не «дотягують» до мінімальної зарплати.

ЄСВ на декретні

Калькулятор стажу

ДПС посилається на загальне правило, коли база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати. В цьому випадку сплачується ЄСВ як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки податку. В 2023 році це 6700 грн (МЗП) та 1474 грн (мінімальний рівень ЄСВ).

Нарахування ЄСВ на декретні виплати та допомогу проводять за кожен місяць окремо:

  • визначають середньоденний розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які вона нарахована;
  • визначають суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;
  • визначають суму ЄСВ для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за кожен місяць окремо на ставку ЄСВ.

Як визначити ЄСВ на декретні в різних випадках 

Якщо після розподілу допомоги її сума за повний місяць становить менше мінімальної зарплати, використовують мінімальний ЄСВ.

Коли лікарняний починається упродовж місяця, де загальна сума нарахованого доходу (декретні + зарплата) становить менше МЗП, то використовується мінімальний ЄСВ.

Якщо листок непрацездатності закінчується упродовж місяця, де сума декретних не перевищує розміру мінімальної зарплати, використовується мінімальний розмір ЄСВ та здійснюється донарахування до розміру мінімальної зарплати. Це відображається в звіті за період, на який припадає останній місяць листка непрацездатності.

За матеріалами ЗІР ДПС України

 

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106164

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412320

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6685

Податковий розрахунок 2025: зразок заповнення та бланк

Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
197608

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді