Кабмін суттєво змінив Порядок розслідування нещасних випадків на виробнитцві – дивись Постанову Уряду

Кабінет міністрів прийняв значні зміни до Порядку і доповнив його Розділом про розслідування нещасних випадків у період воєнного (надзвичайного) стану.

порядок розслідування нещасних випадків на виробнитцві – дивись Постанову Уряду

Пошук по Класифікатору професій

Рішення було затверджено 20 січня, проте опубліковане лише 25.01.2023. Передбачено спрощену процедуру розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану.

Зокрема не проводяться дослідження на наявність в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних засобів і ступеню його сп’яніння, якщо нещасні випадки сталися внаслідок воєнних (бойових) дій:

  • бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів,
  • мінувань територій та приміщень,
  • захоплення в полон, інших протиправних дій,
  • здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об’єктів життєзабезпечення.

Нагадаємо, страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання з 1 січня 2023 року належать наступним категоріям застрахованих громадян:

  • які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема, які є резидентами Дія Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб;
  • обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
  • фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять, під час занять, коли вони набувають професійних навичок, у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;
  • діти до 18 років або до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років, які народилися з інвалідністю внаслідок заподіяння шкоди зародку через травмування жінки на виробництві або її професійного захворювання під час вагітності.

За матеріалами Кабміну

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14164

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9839

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді