Рада змінить Кодекс законів про працю та Закон про колективні договори

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав 4 законопроекти, які змінюють норми працевлаштування та трудові відносини.

зміни трудових відносин та працевлаштування

Пошук по Класифікатору професій

На сайті Верховної Ради зазначено, що Кодекс законів про працю України приводиться у відповідність до європейського стандарту.

Які закони планується прийняти

  1. Проєкт Закону «Про колективні угоди та договори» №7628. Закон підвищує роль колективно-договірного регулювання трудових відносин. Посилює захист прав працівників і роботодавців. Парламентський комітет рекомендує прийняти законопроєкт №7628 у другому читанні та в цілому.
  2. Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» №5344-д. Закон розширює категорії підприємств, які можуть отримати компенсації за працевлаштування осіб з інвалідністю. Також розширюються можливості для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом набуття будь-яким суб’єктом господарювання статусу підприємства трудової інтеграції. Серед новацій – обов’язкове включення до механізму працевлаштування осіб з інвалідністю соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою тощо), а також залучення до процесу сприяння зайнятості та працевлаштуванню приватних агенцій працевлаштування. Законопроєкт рекомендується прийняти за основу.
  3. Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах» №8244. Проєкт закону зобов’язує роботодавця продовжувати дію трудових договорів з працівниками у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі. Комітет рекомендує прийняти закон за основу.
  4. Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо регулювання деяких питань трудових відносин» № 5054-1. Закон закріплює на законодавчому рівні ознаки трудових відносини, посилення соціальних гарантій для осіб, які виконують трудову функцію за цивільно-правовими договорами. Посилюються також гарантії працевлаштування для особи, яку було звільнено у зв’язку з ліквідацією підприємства. Рекомендується прийняти закон за основу.

За інформацією Верховної Ради

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14264

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9889

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді