Колаборантів та зрадників залишать без пенсій – проєкт закону

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Міністерство соціальної політики розробило три законопроєкти, які мають внести зміни до Кримінально-виконавчого кодексу та Кримінального процесуального кодексу.

колаборантів та зрадників залишать без пенсій

Бухоблік спецодягу: ⏬ скачати проведення

Головні зміни, які пропонує Мінсоцполітики, стосуються осіб, які осуджені за статтями Кримінального кодексу:

  • ст. 109 – «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»,
  • ст. 110 – «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»,
  • ст. 111 – «Державна зрада»,
  • ст 111¹ – «Колабораційна діяльність».

Пропонується припиняти нарахування пенсій з дати набрання законної сили обвинувальних вироків суду. Після відбуття покарання цим особам пенсія буде призначитися на загальних підставах та обчислюватися за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Передбачається, що зрадників, колаборантів тощо будуть лишати всіх видів пенсії, в тому числі за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.

Адміністрація виправного центру, яка виконує покарання, повинна буде інформувати Пенсійний фонд про пенсіонерів, яких засуджено за статтями 109, 110, 111 та 111¹.

Крім цього, Мінсоцполітики пропонує запровадити ще й зміни до Кримінального процесуального кодексу. Слідчий, прокурор під час досудового розслідування кримінальних правопорушень мають повідомити ПФУ у триденний термін про пенсіонерів, які є підозрюваними, обвинуваченими чи підсудними за статтями КК 109, 110, 111 або частинами третьою – восьмою статті 111¹.

Це й стосується пенсіонерів, знаходження яких невідоме або які оголошені в розшук, переховуються від слідства та суду на тимчасово окупованій території чи за межами України.

За матеріалами Мінсоцполітики

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні 2025: правила

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати
90400

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
68813

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
84258

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді