У разі нарахування доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт.
✍ Річна фінзвітність: 5 звітів і 32 підказки

Коефіцієнт обчислюється за такою формулою К = 100 : (100 - Сп), де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування (для ставки податку 18% – коефіцієнт 1,21951).
Також вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
При цьому застосування «натурального» коефіцієнта для військового збору не передбачено.
У податковому розрахунку за ф. 1ДФ у графі 3а "Сума нарахованого доходу", відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу.
У графі 3 "Сума виплаченого доходу" - відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податковим агентом.
За матеріалами ДПС
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Додаток 4ДФ — обов’язковий для звітування податковим агентом про виплачені доходи та податки. У статті — актуальна інструкція на 2025 рік, поширені помилки та 7 зразків заповнення форми 4ДФ.
Коли та як подавати додаток Д5 до Податкового розрахунку — пояснення від експерта. Тримайте зразок та приклад заповнення додатку Д5 до Податкового розрахунку
Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
Як правильно розрахувати оподаткування відпускних та як їх показати у податковій звітності? Знайдете тут коротке керівництво до дій