Державна служба України з питань праці коментує запитання від роботодавців щодо оплати періоду навчальної відпустки під час простою підприємства.

Калькулятор днів щорічної відпустки
Додаткова оплачувана відпустка для підготовки та складання іспитів надається працівникам, які успішно навчаються на вечірніх відділеннях професійно-технічних навчальних закладів, Надання додаткової відпустки вимагає ст. 14 Закону України «Про відпустки».
Також додаткові оплачувані відпустки надаються працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання (ст. 15 Закону «Про відпустки»).
Щоб отримати додаткову оплачувану відпустку, працівник має подати заяву та довідку-виклик навчального закладу.
Підприємство, установа зобов’язані надавати працівникові навчальну відпустку саме в той час, який визначив навчальний заклад. Ненадання відпустки у цей час не може бути обґрунтовано виробничою необхідністю та запровадженням простою.
На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.
Довідково. Простій — це призупинення роботи викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
За інформацією Держпраці
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.