Калькулятор днів щорічної відпустки
Державна служба України з питань праці пояснює, що сумісництво – виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або в іншого роботодавця за наймом. Сумісництво буває зовнішнє та внутрішнє.
Щодо сумісництва під час декретної відпустки, то за бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Ця норма врегульована частиною 8 ст. 179 Кодексу законів про працю.
А ст. 56 КЗпП зобов’язує роботодавця встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень на прохання:
- вагітної жінки,
- жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що перебуває під її опікуванням,
- жінка, яка здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку.
При цьому законодавством не встановлено, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня – на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві.
Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома. Якщо жінка в декретній відпустці приступає до роботи на іншому підприємстві, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.