В разі, якщо працівнику нарахована заробітна плата на рівні, або більше законодавчо встановленого розміру, з якої сплачені страхові внески, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.
Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.
Але залишається питання, що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії? Купівля страхового стажу можлива з 01.01.2004 року:
Перший випадок: з сьогоднішнього дня і на майбутнє (ст.10 ЗУ 2464 Про ЄСВ). Теба звернутися до ДПС – заключити договір можна, якщо ніде не працюєш і не отримуєш соціальні виплати (також мають право студенти). Договір заключається не менше ніж на рік і не більше ніж на 5 років. За рік сплата складе 15 840,00 грн.
Другий випадок: випадок страховий стаж потрібний зараз (вихід на пенсію). Внесок береться незалежно за який період ви купуєте, розрахунок відбувається по мінімальній зарплаті з коефіцієнтом 2 (тобто за рік 31 680,00 грн.).
Варто також пам’ятати, що через підвищення мінімальної заробітної плати, розмір компенсації за кожен куплений рік страхового стажу буде збільшуватися.
За матеріалами ПФУ
- Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 ►РЕВІЗІЇ ►БУХОБЛІК ►ЗВІТНІСТЬ
- Організація роботи бухгалтерської служби ►ПЕРВИНКА ►БУХОБЛІК ►ЗАРПЛАТА
- Лікарняні та декретні виплати: правила і ризики
- Оплата праці в умовах посткарантину
- Оплата праці в дитячих садках ►ШТАТНИЙ РОЗПИС ► ЗАРПЛАТА ►ТАРИФІКАЦІЯ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.