Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді два законопроєкти (реєстр. № 9148 та № 9149) про внесення змін щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт.
Планується внести зміни:
- до Кодексу України про адміністративні правопорушення,
- до Кримінального кодексу України,
- до Кримінального процесуального кодексу України.
Що пропонується
- Збільшити виконання громадських робіт до 8 годин, що надасть можливість правопорушникам (засудженим) швидше відбути це адміністративне стягнення (покарання). Графік щоденного виходу на роботу порушника пропонується встановлювати власником підприємства, установи, організації спільно із порушником з урахуванням часу роботи (навчання) порушника на основній роботі.
- Надати можливість відбувати громадські роботи в межах всього міста або області, за умови забезпечення транспортування порушників на обʼєкт та у зворотному напрямі.
- Призначати громадські роботи як основне, так і додаткове покарання, що дозволить збільшити виховний вплив на засуджених через суспільно корисну роботу.
- Застосувати нові підходи до виконання покарання у виді штрафу.
Також у законопроєкті № 9149 пропонуються наступні зміни:
- Засуджені до покарань у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт та звільнені від відбування покарання з випробуванням сплачують витрати, повʼязані з виконанням судового рішення. Максимальний розмір витрат на виконання судового рішення не може перевищувати 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Розмір та види витрат, пов’язаних з виконанням судового рішення та порядок їх сплати має встановлювати Міністерство юстиції України.
- Поєднати повноваження уповноваженого органу з питань пробації та державної виконавчої служби. Залучити органи державної виконавчої служби для примусового стягнення штрафу у випадку його несплати засудженим та ініціювання заміни штрафу іншим видом покарання лише у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника.
- Доповнити перелік покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на які поширюється пробація, покаранням у виді штрафу.
- Визначити уповноважений органу з питань пробації стягувачем за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, якими призначено покарання у виді штрафу.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ