Правопорушники будуть швидше відбувати покарання у вигляді громадських робіт – ініціатива Кабміну

Також Уряд вносить зміни у порядок сплати за витрати, повʼязані з виконанням судового рішення.

покарання у вигляді громадських робіт – зміни

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді два законопроєкти (реєстр. № 9148 та № 9149) про внесення змін щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт.

Планується внести зміни:

  • до Кодексу України про адміністративні правопорушення,
  • до Кримінального кодексу України,
  • до Кримінального процесуального кодексу України.

Що пропонується

  1. Збільшити виконання громадських робіт до 8 годин, що надасть можливість правопорушникам (засудженим) швидше відбути це адміністративне стягнення (покарання). Графік щоденного виходу на роботу порушника пропонується встановлювати власником підприємства, установи, організації спільно із порушником з урахуванням часу роботи (навчання) порушника на основній роботі.
  2. Надати можливість відбувати громадські роботи в межах всього міста або області, за умови забезпечення транспортування порушників на обʼєкт та у зворотному напрямі.
  3. Призначати громадські роботи як основне, так і додаткове покарання, що дозволить збільшити виховний вплив на засуджених через суспільно корисну роботу.
  4. Застосувати нові підходи до виконання покарання у виді штрафу.

Також у законопроєкті № 9149 пропонуються наступні зміни:

  1. Засуджені до покарань у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт та звільнені від відбування покарання з випробуванням сплачують витрати, повʼязані з виконанням судового рішення. Максимальний розмір витрат на виконання судового рішення не може перевищувати 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Розмір та види витрат, пов’язаних з виконанням судового рішення та порядок їх сплати має встановлювати Міністерство юстиції України.
  2. Поєднати повноваження уповноваженого органу з питань пробації та державної виконавчої служби. Залучити органи державної виконавчої служби для примусового стягнення штрафу у випадку його несплати засудженим та ініціювання заміни штрафу іншим видом покарання лише у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника.
  3. Доповнити перелік покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на які поширюється пробація, покаранням у виді штрафу.
  4. Визначити уповноважений органу з питань пробації стягувачем за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, якими призначено покарання у виді штрафу.
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82832

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
19470

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
22911

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
14636

Зарплата держслужбовців 2025

Оплата праці за посадами державної служби 2025 року обмежується розміром та кількістю виплат згідно з Держбюджетом-2025. Розглянемо детальніше якою буде зарплата держслужбовців у 2025 році та які схеми посадових окладів використовувати у 2025 році
43902

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді