Житлова субсидія розраховується двічі – у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно. Це стосується субсидій на оплату постачання і розподілу теплової енергії, природного газу, електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення.
Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини. Якщо ж такі зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні надати про них інформацію протягом 30 днів.
Є і певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.
Кому потрібно подати заяву та декларацію
Субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:
- у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
- члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;
- кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
- домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Виключно на підставі звернення громадянина надається на неопалювальний сезон також житлова субсидія, якщо раніше субсидію було призначено 0,00 грн. Якщо такі домогосподарства претендують на призначення субсидії з 1 травня по 30 вересня, то мають подати до ПФУ нові заяву та декларацію.
У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.
Як враховуються доходи
Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року.
Пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.
Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг можна:
- особисто в сервісному центрі Пенсійного фонду;
- поштою, на адресу органу ПФУ;
- online – через вебпортал електронних послуг чи мобільний застосунок Пенсійного фонду.
- як і раніше, можна подавати документи на призначення субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал Дія.