Норми тривалості робочого часу 2023
Стаття 24 Кодексу законів про працю України визначає, що при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
- трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з Держреєстру застрахованих осіб,
- у випадках, передбачених законодавством, – документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію),
- документ про стан здоров'я,
- військово-обліковий документ та інші документи.
Також постанова Кабміну від 30 грудня 2022 року № 1487 передбачає синхронізацію Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими державними реєстрами. Для актуалізації даних кожен роботодавець повинен вести та регулярно оновлювати різноманітні облікові документи.
Які військово-облікові документи потрібні для працевлаштування
- Призовники повинні надати приписне посвідчення.
- Військовозобов’язані — військовий квиток чи тимчасове посвідчення.
- Резервісти — військовий квиток.
Після надання документів роботодавець зобов’язаний взяти кожного нового працівника на військовий облік у територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки та довести до його відома під особистий підпис Правила військового обліку. Про звільнення роботодавець також повинен повідомляти воєнкомат.
Федерація професійних спілок України звертає увагу, що законодавство не дозволяє і не передбачає звільнення працівника, який працює тривалий час, за те, що він не надав військово-облікові документи.
Проте на роботодавця покладений обов’язок вести Списки персонального військового обліку на підприємствах. Через це представники роботодавця мають право перевіряти наявність військового квитка у паперовій формі або в електронній (з використанням мобільного застосунку «Дія»).