Податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини (авансу).
✔️ ПСП-2021: кому і як надавати

Згідно зі ст. 169 ПКУ платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2021 році – 3180 гривень).
У разі перевищення місячної зарплати понад встановлений розмір, питання надання ПСП не розглядається, незалежно від категорії платника податку, що її одержує.
Таким чином, податкова соціальна пільга застосовується до всієї зарплати за місяць, а не до її частини, тобто авансу.
За матеріалами ЗІР
Як рахувати премії за новими правилами: ►►►Як обчислити середній заробіток, якщо у розрахунковому періоді є премії ►►► Чому краще відмовитися від премій за 2—12 місяців ►►► Як показати в обліку донараховані суми середнього заробітку ►►► Як змінити систему преміювання, щоб не перераховувати середній заробіток.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку
ПДФО-помилки: не проґавте останній шанс безболісно виправити. Експерт підкаже як та коли краще це зробити
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами